recepce: +420 730 827 898 kurzy: +420 730 827 904

Expediční kamera 2016 měla úspěch

V sobotu 27.2.2016 jsme pořádali ve spolupráci s Hedvábnou stezkou filmový festival Expediční kamera, kde jsme ve dvou blocích promítali filmy o cestování a různých dobrodružstvích. Mezi bloky byl připraven doprovodný program, kde návštěvníci mohli vyzkoušet různé vařiče a expediční stravu.

Bylo skvělé vidět kolik lidí má zájem o podobné filmy a díky tak velkému zájmu, jsme na začátku neustále jen přidávali židle. Na festival se přišlo podívat přes osmdesát návštěvníků, což je zatím nejvíce, co na podobnou akci dorazilo.

 

První blok se skládal z filmů Himalaya, Travailen, Karun, Srdce Kalahari a 82 vrcholů, ktré nás vzali od Himalájí přes africké hory a Íránské řeky až po alpské vrcholy. Obzvláště oblíbeným filmem bylo 82 vrcholů, úžasný příběh skvělého horolezce Ueli Stecka, který dokázal něco neuvěřitelného - zdolat všech 82 vrcholů hor v Alpách nad 4000m.n.m. 

    

O přestávku náš partner Sambar, prodejce outdoorového vybavení, spolu s předními dodavateli expedičního vybavení připravili doprovodný program "Outdoorovou kuchyni". Bylo k vidění hned několik vařičů, firmu MSR reprezentovaly hned tři vařiče, jeden z toho benzinový a mohli jsme je porovnat s vařiči od firmy JetBoil. Bylo super mít možnost porovnat podobné produkty jeden vedle druhého, jak ve velikosti a váze, tak i ve výkonu. 

  

Na vařičích jsme vařili vodu, se kterou jsme připravili výborná jídla od firmy Travellunch. Ochutnávali jsme hned několik hlavních jídel, z nichž si každý zamiloval jinou příchuť a všichni se přesvědčili o tom, že tato "pytlíková" strava je nejen dobrá, ale zároveň velmi vydatná. Ochutnávali jsme také dva druhy dezertu, jeden sladký studený a jednu teplou mléčnou rýži a i ty byly velmi chutné.

  

Firma RawBite nám poskytla na ochutnávku jejich výborné tyčinky a i ty si naši návštěvníci okamžitě oblíbili.

 

Všechno jídlo jsme zapili skvělým čajem, zeleným a černým a kávou od firmy Grower’s Cup. 

  

Vojta a Mirek ze Sambaru zodpovídali všechny dotazy ohledně technických parametrů a údržby vařičů a dávali různé rady, stejně tak jako dávali tipy jak správně připravit jídla a nápoje, tak aby chutnali nejlépe. A tak díky této hodince už všichni víme, po čem sáhnout až pojedeme někam sbírat naše vlastní dobrodružství podobné třeba těm viděným ve filmech.

Druhý blok filmů kromě dobrodružství a cestování za různými kulturami (Suri) a zapomenutými místy nám také připomněl vliv globálního oteplování a jak rychle ubývají ledovce (film Sníh na Nilu) a vysychají řeky (Mizející Delta). Ve filmu I-View jsme se také setkali se známým horolezcem Simone Moro, kterého již známe z filmů ze Snowfestu (sesterský festival Expediční kamery, který se u nás koná vždy na podzim) a spolu s ním jsme se vydali do Himalájí.

   

Celkově festival jako vždy potěšil nejen oko našich návštěvníků a poskytl inspiraci k mnoha různým výpravám a dobrodružstvím, ale také jsme se dozvěděli zajímavé věci.

Děkujeme moc všem našim partnerům za spolupráci, stejně jako partnerům festivalu Expediční kamery. 

Velké poděkování patří zejména firmám Vertical Trade za MSR, R-sport za Travellunch, North Trappers za Jetboil, Grower’s Cup a Raw Bite.

Již teď se těšíme, až tuto skvělou akci zopakujeme. Na podzim se můžete těšit na Snow fest a Expediční kamera se bude konat opět na jaře. Do té doby přejeme všem hodně štěstí na vašich vlastních cestách a třeba právě váš film jednou budeme promítat na festivalu ;-) 

 

Více fotografií je k vidění na naší facebookové stránce a všechny aktuality ohledně festivalu jsou zde :-)


adresa

Klub START-UP, o.s.,
Dělnická 244
272 01 Kladno
IČ: 22722882

kontakty

info@stenakladno.cz
recepce: +420 730 827 898
kurzy: +420 730 827 904
facebook
youtube
zobrazit na mape


projekt outdoorcentrum kladno
created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.