recepce: +420 730 827 898 kurzy: +420 730 827 904

Děkujeme všem partnerům závodů Sambar Kids Cup

Série závodů Sambar Kids Cup by se nikdy nemohla uskutečnit v podobě, jakou má dnes, bez podpory našich partnerů. Máme za námi již třetí ročník této uspěšné série závodů v lezení pro děti a moc si vážíme podpory všech našich partnerů. 

Každý rok se do závodu zapojí více a více dětí a my máme obrovskou radost, že můžeme dětem poskytnout příležitost setkat se s kamarády a vrstevníky a možnost porovnat své síly a dovednosti. Podporujeme tak jejich motivaci k lezení a sportu obecně a jsme velmi rádi, že děti a jejich rodiče se zde setkávájí a  společně rozvíjíme lezeckou komunitu. 

Děkujeme tedy všem našim partnerům, kteří závody podporují.

Sambar je horolezecká a outdoorová společnost, která je spojována s mnoha různými aktivitami. Kromě toho, že je Sambar hlavním partnerem Lezecké stěny, Sambar je také internetový a kamenný obchod na Kladně.  Touto značkou se ale také pyšní i lanový park Kladno www.lanackladno.cz. Hlavní činností SAMBARu  je prodej pracovního i sportovního lezeckého vybavení, školení, revize OOPP a poradenství. Stejně jako podpora sportovních, lezeckých a outdoorových akcí a činností v Kladně a okolí. 

www.sambar.cz

Posláním firmy Asolo je vytvořit obuv, která odpovídá Vašim potřebám: od procházek k trekingu, od turistiky po nejnáročnější výstupy v ledu či těžkém terénu. Za každého počasí a v jakékoliv nadmořské výšce.

Boty Asolo jsou navrženy pro Vaše nohy. Perfektně sedí a podpoří Vás k maximálnímu výkonu. Flexibilní, lehké a zároveň velmi odolné. Zmírní zátěž na kritických místech chodidla, nepropustí vlhkost ani chlad a umožní noze dýchat. Podešve mají výborný záběr v každém terénu a zabrání uklouznutí i při těch nejprudších sestupech.

www.asolo.cz

Batohy a veškeré výrobky, které firma BOLL navrhuje a vyrábí, jsou před uvedením na trh náročně a komplexně testovány. Vývojoví pracovníci a designéři firmy BOLL mají dlouholeté teoretické i praktické zkušenosti s vývojem i testováním produktů, které získali během mnoha expedic do různých pohoří a koutů světa, a tyto jejich zkušenosti jsou promítány do celého procesu vzniku nového výrobku. Aktivní sportovci, kteří s firmou spolupracují, přinášejí praktické poznatky, informace a cenné rady pro zdokonalování jak v oblasti designu, tak v oblasti použitých materiálů. Skloubení všech těchto zkušeností a poznatků umožňuje kontinuálně promítat nové teoretické poznatky a praktické zkušenosti přímo do designu výrobku, který pak odráží jeho maximální funkčnost.

www.boll.cz

Bridgedale je jedním z nejlepších výrobců funkčních ponožek na světě. Bridgedale jsou ponožky pro treking a turistiku, expedice a horolezectví, běh, lyžování i běžné nošení.  V továrně, ve které ponožky Bridgedale vyrábí, se pletly armádní ponožky už za 1. světové války. Několik zaměstnanců pro Bridgedale pracuje už přes 40 let. V současnosti firma vyrábí více než 500 typů produktů a může být hrdíá na to, že vyrábí nejpohodlnější a nejodolnější ponožky v nejvyšší možné  kvalitě. Stále investuje do nejnovějších technologií a strojů, které jim umožňují vývoj nových střihů a stálé vylepšování stávající produkce.

www.asolo.cz/o-firme/bridgedale

Climbing Technology nabízí široký výběr lezeckého a pracovního hardwaru. Spolehlivého vybavení, které se kompletně vyrábí ve stejné italské fabrice, v níž před 30 lety Carlo Paglioli a jeho zaměstnanci ukovali svou první karabinu. A v níž se dosud vyrábí produkty také pro většinu světových značek.

www.climbingtechnology.cz

Německý výrobce technického vybavení do hor Edelrid založil v roce 1863 obchodník a alpinista Julius Edelmann spolu s technikem Carl Ridderem a začli s výrobou šňůr, o 17 let později se přidala výroba vlasců, později jistících lan.  V roce 2001 byla firma prodána z rodinného vlastnictví firmě The Rope Company, o pět let později firmě Vaude. Sto let měla firma sídlo v centru města Isny, v roce 1958 se po požáru přesunula na kraj města. 

V současnosti zaměstnává Edelrid více než 100 lidí a svou produkci rozděluje do divizí Sport, Bezpečnost, Lanová centra a Průmysl a vyrábí téměř všechno, co můžete pro lezení potřebovat.

www.edelrid.de

Příběh o úspěchu značky Esbit ® začal v roce 1936 vynálezem suchého lihu Erichem Schummem. Brzy následovaly další produkty, jako je například legendární „kapesní vařič“, kterého bylo vyrobeno přes 10 milionů kusů a dodnes se vyrábí. Do současnosti získala firma ESBIT Gmbh pověst předního, světově uznávaného výrobce suchého paliva(lihu), které dnes nalézá široké uplatnění v mnoha oblastech jako je táboření, turistika nebo horolezectví, ale také jako nedílná součást „balíčku poslední záchrany“ ozbrojených sil a humanitárních organizací na celém světě. Tento suchý líh a vařič dnes mimo jiné používá mnoho armád NATO. Dnes ESBIT Gmbh nabízí další nezbytné doplňky pro pobyt mimo civilizaci. K původní výrobě lihových kapesních vařičů, přibyly termosky na jídlo a pití, vařiče na tekutý líh, sady nadobí, titanové příbory atd.

www.esbit.cz

Chillaz je značka sídlící v samotném srdci Tyrolských Alp, v rakouském městečku Vomp, kousek od Innsbrucku. Zabývá se výrobou pohodlného oblečení moderního vzhledu, které je příjemné a zároveň funkční – můžete v něm sportovat a potom se jít bavit s kamarády na koncert, nebo párty a budete vždy „in“. Značka klade velký důraz na ekologii a ochranu naší planety. K výrobě používá nejmodernější přírodní materiály a technologie a veškerá výroba od zpracování příze, výroby látek, barvení a samotné šití, probíhá v Evropě, jmenovitě v Turecku, Rakousku a Německu.

www.chillazcz.cz

La Lorraine je předním výrobcem a distributorem zamraženého pečiva pro maloobchod a gastronomii s vedoucím postavením na českém trhu od roku 1998. Společnost, původně součást tuzemských Delta Pekáren a belgického holdingu Vanelor, se v roce 2008 stala členem mezinárodní pekařské skupiny La Lorraine Bakery Group, což umožnilo její další rozvoj - zejména v oblasti technologií a výrobních postupů. La Lorraine peče celou škálu výborného pečiva, slaného i sladkého, od housek, přes muffiny a donuty až po dorty.

www.lalorraine.cz

La Sportiva je uznávaným výrobcem technického outdoorového oblečení, vybavení a zejména obuvi špičkové kvality. Specializuje se na výrobu lezecké, turistické a běžecké obuvi, ale i expediční obuvi do vyšších nadmořských výšek. Kapitola sama pro sebe jsou lezečky La Sportiva. V této kategorii nalezneme top modely, které nesmí chybět ani na těch nejprestižnějších lezeckých závodech po celém světě.

www.lasportiva.com

Je tomu už více než 40 let, co známý horolezec Jeff Lowe z amerického Colorada se svými bratry Gregem a Mikem rozjel malou výrobu vybavení do hor. Zklamáni kvalitou vybavení, které se tehdy dalo pořídit, se rozhodli vytvořit a nabídnout lepší produkty, které by uspokojili jejich náročné požadavky. Během let se firma Lowe Alpine rozrostla ve velkou a uznávanou mezinárodní společnost a patří k nejlepším světovým výrobcům batohů a příslušenství. Stále májí v povědomí Gregovu původní vizi a jeho entuziasmus k neustálému zlepšování. Funkčnost je pro Lowe Alpine vždy na prvním místě, i kdyby to mělo znamenat vývoj zcela nové koncepce.

www.asolo.cz/o-firme/lowe-alpine

Česká firma Makak se od svého počátku se zabývá výrobou horolezeckých stěn, výrobou a vývojem horolezeckých chytů a struktur. Společnost Makak Climbing, s.r.o. vyváží chyty nejen na evropský trh, ale i do Ameriky, Asie a Afriky a za dobu své existence realizovala více než 150 lezeckých stěn v Evropě, Africe a na Arabském poloostrově.

www.makak.cz

V každém produktu Metolius je cítit vášeň pro horolezectví, sportovní lezení a bouldering. Majitelé jsou unikátní sbírka severoamerických horolezců, kteří se v roce 1983 společně rozhodli navrhnout a vyrobit vlastní produkty pro sport, který milují. Metolius vyrostl z malé garáže jednoho ze zakladatelů v blízkosti horních toků řeky Metolius do značky, která se stala synonymem kvality, bezpečnosti a dokonalého designu. Zakladatelé značky jsou i dnes nadšenými lezci odhodlaní vyrábět jen ty nejlepší produkty, pomáhat vzdělávat ostatní a chránit životní prostředí, ve kterém žijeme a lezeme.

Metolius vyrábí zejména magnézium a balzámy na ruce pro lezce.

www.metolius.cz

Montana je dvouměsíčník pro horolezectví, lezení a částečně i skialpinismus. Z oddílového bulletinu Hotejl (vydávaného Horolezeckým oddílem tělovýchovné jednoty Lokomotiva) se hned, jak to bylo možné (tedy po roce 1989), stali běžným časopisem,který dnes najdete na pultu prodejen s outdoorovým zbožím, na lezeckých stěnách i mnoha dalších místech.

www.montana.cz

Je zcela na nás zda budeme pít z PET lahví a spotřebovávat jednu po druhé nebo si pořídíme například litrovou NG 1 z polykarbonátu. S takovou máte jistotu, že vlastníte stoprocentně BPA free produkt. Bisphenol A je zdraví škodlivá látka používaná pro výrobu některých plastů například PETu, který se po spotřebě uvolňuje do vody. Expozice touto substancí zvyšuje mimo jiné riziko výskytu rakoviny prsu v pozdějším věku, a také způsobuje úbytek spermií u mužů. Používáním produktů Nalgene šetříte životní prostředí a své zdraví. Praktické poutko lze použít k upevnění lahve na lezecký sedací úvazek pro kratší více délkové lezení.

www.nalgene.com

NORDBLANC je dynamicky rostoucí značka outdoorového a sportovního oblečení a doplňků, která se na českém trhu objevuje poprvé v roce 2003. Za jejím vznikem stojí prostá chuť cestovat, poznávat svět, jeden dobrý nápad a spousta práce. NORDBLANC z důvodu zviditelnění značky a vytvoření lokálně dostupných prodejních míst pro koncového zákazníka rozvíjí od roku 2007 síť vlastních monobrandových prodejen v regionu střední Evropy. Zároveň rozvíjí i další distribuční pilíř, kterým je velkoobchodní prodej a exportní prodej na evropské trhy.

www.nordblanc.cz

 OCUN: "Jsme hrdí na to, že vyrábíme stále v České republice, tedy v zemi s velkou tradicí v obuvní i textilní výrobě a že vám můžeme přinášet stále nové a kvalitnější vybavení, které neustále testujeme ve spolupráci s širokou skupinou testovacích lezců.
Nikdy jsme nezapomněli na naší původní myšlenku přinášet nové nápady do světa lezeckého vybavení. Díky nasbíraným zkušenostem a novým technickým možnostem tyto nápady přinášet stále budeme."

www.ocun.cz

Rodinnou firmu Petzl původně tvořil Ferdinand Petzl a jeho vášeň pro speleologii. Byl jedním z vedoucích odborníků své generace, celý svůj život strávil experimentováním s novými technikami vertikálních výstupů a vynalezl vybavení, které radikálně změnilo Status Quo. Firma Petzl, která následovně vznikla, rychle aplikovala tyto pomůcky pro podzemní aktivity do ostatních vertikálních činností: nejprve do hor-horolezectví a alpinismus, a potom do pracovního sektoru-práce a záchrana ve výškách. Petzl je znám jako vedoucí inovátor ve vertikálním světě a již od 70. let je spojen se všemi nejdůležitějšími podzemními, alpskými a himálajskými dobrodružstvími. I když je firma Petzl v úzkém kontaktu s nadšenci i profesionály outdoorových sportů, zůstává věrna jejich filosofii a hodnotám: naslouchá a cení si jejich zákazníků, má inovační a praktický přístup a požaduje nejvyšší kvalitu.

www.petzl.cz

SEA TO SUMMIT se soustředí na rozvíjení myšlenky praktických cestovních doplňků, jako jsou nepromokavé vaky, kuchyňské vybavení, moskytiéry, ručníky, mycí prostředky, spacáky, spací podložky až po řadu výrobků Travelling Light, která umožňuje uživatelům nakombinovat a setřídit si výbavu do minimálního objemu a nejnižší možné hmotnosti.

www.warmpeace.cz/seatosummit

Firma SINGING ROCK byla založena v roce 1992 dvěma českými lezci společně s jejich belgickým obchodním partnerem. V průběhu prvních 10 let se jejím zakladatelům podařilo vybudovat v Čechách výrobní podnik s vyspělým a velmi moderním technologickým parkem, který se specializuje na lezecké úvazky a horolezecká lana - tedy na výrobky zabezpečující osoby ve výškách.

Dnes je SINGING ROCK v lezeckém světě známým pojmem. Postupně se sortiment dále rozšířil na karabiny, jistící a slaňovací pomůcky, kladky apod. SINGING ROCK vyvíjí a nabízí kompletní vybavení nejen pro horolezce, ale i pro speleologii, práce ve výškách, hasiče a záchranáře.

www.singingrock.cz

WARMPEACE se zabývá produkcí spolehlivého a příjemného vybavení do přírody. Hlavními "disciplínami" této firmy jsou péřové spací pytle, péřové oblečení, kalhoty, šaty a košile, lehké větrovky a pružné zateplovací vrstvy. To vše v univerzálním provedení, tj. pro řadu sportovních i nesportovních aktivit a s celoročním využitím.

www.warmpeace.cz


adresa

Klub START-UP, o.s.,
Dělnická 244
272 01 Kladno
IČ: 22722882

kontakty

info@stenakladno.cz
recepce: +420 730 827 898
kurzy: +420 730 827 904
facebook
youtube
zobrazit na mape


projekt outdoorcentrum kladno
created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.