recepce: +420 730 827 898 kurzy: +420 730 827 904

po - ne 10:00 - 22:00

Velké finále Sambar Kids Cupu je za námi

Závody Sambar Kids Cup měly stejně jako v loňském školním roce podobu pěti závodních kol, kde téměř 450 dětí soutěžilo v lezení na stěně. Jednotlivá kola prověřila jiné schopnosti a dovednosti závodníků a dala dětem šanci nejen umístit se na medailové pozici v daném závodu, ale také sbírat body do bodování celkového poháru. Po skončení posledního kola, které se konalo v sobotu 27. května 2017 tak na bedně stanuly nejen děti, které předvedly nejlepší výkon poslední květnovou sobotu, ale byli vyhlášeni i ti nejlepší z každé kategorie. 

A v čem se to vlastně závodilo?

Sambar Kids Cup je série pěti závodů, rozložených do celého školního roku. Každé kolo je zaměřené na jinou lezeckou disciplínu. Závodí se tak v lezení na rychlost a obtížnost, jen na obtížnost či v lezení na nízké stěně bez lana, v tzv. boulderingu. Každá disciplína dává možnost mladým lezcům poměřit své síly se svými vrstevníky v jedné ze čtyř věkových kategorií, soutěží zvlášť dívky a zvlášť chlapci. Každý samostatný závod je vždy hned vyhlášen a děti kromě diplomů a medailí take získávají body do celoročního hodnocení. 

Různorodost lezeckých disciplín v celém poháru tak dává možnost každému závodníkovi dosáhnout medailových pozic a přináší příležitost získat bodový náskok právě v té své oblíbené disciplíně. Ve výhodě jsou samozřejmě děti, které jsou šikovné a dovedné ve všech disciplínách.

Letos prvně jsme také zavedli pravidlo, na základě kterého se vybírají ti nejlepší z nejlepších. Do hodnocení celkového poháru se totiž sčítají pouze nejlepší 4 výsledky z pěti kol. Tudíž si tak nemusely zoufat děti, kterým se jedno kolo nepovedlo či kvůli nemoci jedno kolo zameškaly.

Kdo se účastnil závodu?

Celkový počet závodníků ve školním roce 2016/2017 dosáhl téměř 450, přičemž do každého kola se přihlásilo v průměru k devadesátce dětí. Do závodu se zapojilo celkem 182 dětí ve věku od 5 do 15 let, které přijely nejen z Kladna, ale také ze Slaného, Prahy, Plzně, Kralup, Ústí nad Labem a dalších měst. Akce je určena pro děti všech výkonnostních úrovní, zapojilo se do ní i mnoho začátečníků.

Závodníky vždy doprovodila celá řada diváků a fanoušků z řad rodiny a kamarádů malých závodníků, kteří se postarali o výbornou atmosféru. Všem závodníkům poté patří velké blahopřání ke skvělým výkonům v každém z jednotlivých kol a vítězům jak každého závodů, tak celého poháru moc gratulujeme.

Kdo stanul na bedně?

Obzvláště dobře se vedlo dětem navštěvující dětské kroužky na lezecké stěně v Kladně, závodícím pod oddílem HO Sambarčata. Bojovaly se svými vrstevníky o cenné body a na medailových pozicích se s nimi v průběhu celého poháru několikrát vystřídaly. Nakonec ale medaile za celý rok získalo 12 Sambarčat (z 24 možných). Moc gratulujeme nejen Sambarčatům, ale všem dětem, kterým se podařilo vybojovat si stupně vítězů v letošním Sambar Kids Cupu.

Kat. 2009 - 2011

1. místo Anna Šiková SaSM Plzeň
2. místo Emilíe Janoušková HO Sambarčata
3. místo Sára Oličová HO Sambarčata
1. místo Matyáš Kalát HO Sambarčata
2. místo Michal Plas HO Sambarčata
3. místo Matěj Hašek HO Sambarčata

Kat. 2007 - 2008

1. místo Denisa Beníšková HO Sambarčata
2. místo Karolína Fišková  HO Pohodička Slaný
3. místo Anika Škopová HO Satalice
1. místo Lukáš Mokroluský Baterca  Move holds 
2. místo Adam Prokop HO Pohodička Slaný
3. místo Jan Štípek  Rock Empire Nord Blanc

Kat. 2004 - 2006 

1. místo Tereza  Sejnová HO Pavoučci Singing Rock/Liaz
2. místo Eliška Kripnerová  Green Trees Monkeys
3. místo Nikolleta Motrin  
1. místo František Danda HO Pohodička Slaný 
2. místo Tomáš Stehlík HO Sambarčata
3. místo Marek Mokroluský  

 Kat. 2000 - 2003

1. místo Tereza Kachlířová HO Sambarčata
2. místo Rozálie Slavíčková HO Sambarčata
3. místo Eva Zichová HO Sambarčata
1. místo Šimon Průcha  
2. místo Daniel Havlík HO Sambarčata
3. místo Jan Beneš  HO Sambarčata

Dokonce se našli tři závodníci, kteří dosáhli maximálního počtu bodů (400) - Denisa Beníšková (Sambarčata), Lukáš Mokroluský (Baterca Move Holds) a Šimon Průcha (z Kladna). Úžasných 380 bodů pak získaly také Tereza Sejnová (HO Pavoučci / Liaz) a Anna Šiková (SaSM Plzeň). Nejen ale těchto pět dětí podalo skvělé výkony, gratulujeme všem ke každičkému bodu, který se jim podařilo získat, ke každému chytu, který udržely a vůbec ke každému závodu, do kterého se děti zapojily. 

Poděkování partnerům

Celý závod by se nemohl konat bez podpory partnerů, zejména firem Sambar, Asolo, Boll, Bridgedale, Chillaz, CT, Climbing Technology, Edelride, Esbit, La Lorraine, Lowe Alpine, Makak, Metolius, Montana, Ocun, Petzl, Singing Rock, Warmpeace.  Děkujeme!

Výsledky posledního kola.

Výsledky celoročního poháru.

Výběr fotografií z posledního kola.

Úplná fotogalerie.

Fotky z vyhlášení.

Více o závodech najdete na našich webových stránkách a ve facebookové skupině věnované Kids Cupu. 

Malí závodníci se již nyní mohou těšit na další ročník, jehož první kolo proběhne opět v říjnu.

 

 


adresa

Klub START-UP, o.s.,
Dělnická 244
272 01 Kladno
IČ: 22722882

kontakty

info@stenakladno.cz
recepce: +420 730 827 898
kurzy: +420 730 827 912
facebook
youtube
zobrazit na mape


projekt outdoorcentrum kladno
created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.