recepce: +420 730 827 898 kurzy: +420 730 827 904

Třetí ročník závodů Sambar Kids Cup zná své vítěze

Závody Sambar Kids Cup měly stejně jako v předchozích letech podobu pěti závodních kol, kde přes 550 dětí soutěžilo v lezení na stěně. Jednotlivá kola prověřila jiné schopnosti a dovednosti závodníků a dala dětem šanci nejen umístit se na medailové pozici v daném závodu, ale také sbírat body do bodování celkového poháru. Po skončení posledního kola, které se konalo v sobotu 12. května 2018 tak na bedně stanuly nejen děti, které předvedly nejlepší výkon poslední květnovou sobotu, ale byli vyhlášeni i ti nejlepší z každé kategorie. 

A v čem se to vlastně závodilo?

Sambar Kids Cup je série pěti závodů, rozložených do celého školního roku. Každé kolo je zaměřené na jinou lezeckou disciplínu. Závodí se tak v lezení na rychlost a obtížnost, jen na obtížnost či v lezení na nízké stěně bez lana, v tzv. boulderingu. Každá disciplína dává možnost mladým lezcům poměřit své síly se svými vrstevníky v jedné ze čtyř věkových kategorií, soutěží zvlášť dívky a zvlášť chlapci. Každý samostatný závod je vždy hned vyhlášen a děti kromě diplomů a medailí take získávají body do celoročního hodnocení. V posledním kole se děti utkaly v lezení na rychlost a obtížnost.

Různorodost lezeckých disciplín v celém poháru tak dává možnost každému závodníkovi dosáhnout medailových pozic a přináší příležitost získat bodový náskok právě v té své oblíbené disciplíně. Ve výhodě jsou samozřejmě děti, které jsou šikovné a dovedné ve všech disciplínách. Do hodnocení celkového poháru se sčítají nejlepší 4 výsledky z pěti kol. Tudíž si tak nemusely zoufat děti, kterým se jedno kolo nepovedlo či kvůli nemoci jedno kolo zameškaly.

Kdo se účastnil závodu?

Celkový počet závodníků ve školním roce 2016/2017 dosáhl přes 550, přičemž do každého kola se přihlásilo v průměru 111 dětí. Do závodu se zapojilo celkem 250 dětí ve věku od 5 do 15 let, které přijely nejen z Kladna, ale také ze Slaného, Prahy, Plzně, Kralup, Ústí nad Labem a dalších měst. Akce je určena pro děti všech výkonnostních úrovní, zapojilo se do ní i mnoho začátečníků.

Závodníky vždy doprovodila celá řada diváků a fanoušků z řad rodiny a kamarádů malých závodníků, kteří se postarali o výbornou atmosféru. Všem závodníkům poté patří velké blahopřání ke skvělým výkonům v každém z jednotlivých kol a vítězům jak každého závodů, tak celého poháru moc gratulujeme.

Kdo stanul na bedně?

Obzvláště dobře se vedlo dětem navštěvující dětské kroužky na lezecké stěně v Kladně, závodícím pod oddílem HO Sambarčata. Bojovaly se svými vrstevníky o cenné body a na medailových pozicích se s nimi v průběhu celého poháru několikrát vystřídaly. Moc gratulujeme všem dětem, kterým se podařilo vybojovat si stupně vítězů v letošním Sambar Kids Cupu.

Kat. 2010 - 2011

1. místo Ali Šindlarová LS Smíchoff
2. místo Adéla Lukavská HO Sambarčata
3. místo Marta Tučková Hobby Centrum 4
1. místo Michal Novotný CC Ruzyně
2. místo Vít Řehák STS Chvojkovice Brod
3. místo Denis Čermák Prostor Letňany

Kat. 2008 - 2009

1. místo Laura Chomynová lauralezec.cz
2. místo Karolína Fišková  HO Pohodička Slaný
3. místo Klára Preislerová Prostor Letňany
1. místo Jonáš Švejcar HO Pohodička Slaný
2. místo František Švejcar HO Pohodička Slaný
3. místo Max Menčík Praha Ruzyně

Kat. 2005 - 2007 

1. místo Tereza  Sejnová HO Pavoučci Singing Rock/Liaz
2. místo Eliška Kripnerová  Green Trees Monkeys
3. místo Nikolleta Motrin  
1. místo František Danda HO Pohodička Slaný 
2. místo Tomáš Stehlík HO Sambarčata
3. místo Marek Mokroluský  

 Kat. 2001 - 2004

1. místo Denisa  Beníšková HO Sambarčata
2. místo Magdaléna Lotová HO SK Nový Bor
3. místo Diana Beníšková HO Sambarčata
1. místo Boris Řehák STS Chvojkovice Brod
2. místo Matouš Hůrka Ultrasport Sokolov
3. místo Jaromír Janovský HO Pohodička Slaný

Dokonce se našli tři závodníci, kteří dosáhli maximálního počtu bodů (400) - Jan Šimůnek (HO SK Nový Bor), Laura Chomynová (lauralezec.cz) a Michal Novotný (CC Ruyzně). Nejen tito tři závodníci podali skvělé výkony, gratulujeme všem dětem ke každičkému bodu, který se jim podařilo získat, ke každému chytu, který udržely a vůbec ke každému závodu, do kterého se zapojily. 

Poděkování partnerům

Celý závod by se nemohl konat bez podpory partnerů, zejména firem Sambar, Asolo, Boll, Bridgedale, Chillaz, CT, Climbing Technology, Edelride, Esbit, La Lorraine, La Sportiva, Lowe Alpine, Makak, Metolius, Montana, Nalgene, Nord Blanc, Ocun, Petzl, Sea To Summit, Singing Rock, Warmpeace.  Děkujeme!

Více o partnerech závodu se dočtete zde.

Výsledky posledního kola.

Výsledky celoročního poháru.

Výběr fotografií z posledního kola.

Úplná fotogalerie.

Více o závodech najdete na našich webových stránkách a ve facebookové skupině věnované Kids Cupu. 

Malí závodníci se již nyní mohou těšit na další ročník, jehož první kolo proběhne opět v říjnu.


adresa

Klub START-UP, o.s.,
Dělnická 244
272 01 Kladno
IČ: 22722882

kontakty

info@stenakladno.cz
recepce: +420 730 827 898
kurzy: +420 730 827 904
facebook
youtube
zobrazit na mape


projekt outdoorcentrum kladno
created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.