recepce: +420 730 827 898 kurzy: +420 730 827 904

Vítězové letošního Sambar Kids Cupu si odnesli trofeje

Čtvrtý ročník závodů v lezení Sambar Kids Cup je za námi. V pěti kolech rozložených do celého školního roku děti závodily v lezení na rychlost, obtížnost i v boulderingu a mohly tak vyhrát jednotlivá kola a zároveň sbírat body do celoročního hodnocení. Poslední kolo se konalo v sobotu 18. května 2019 a po vyhlášení tohoto kola byli vyhlášeni vítězové celoroční ligy, ti si domů odnesli originální trofeje. 

A v čem se to vlastně závodilo?

Sambar Kids Cup je série pěti závodů, rozložených do celého školního roku. Každé kolo je zaměřené na jinou lezeckou disciplínu. Závodí se tak v lezení na rychlost a obtížnost, jen na obtížnost či v lezení na nízké stěně bez lana, v tzv. boulderingu. Každá disciplína dává možnost mladým lezcům poměřit své síly se svými vrstevníky v jedné ze čtyř věkových kategorií, soutěží zvlášť dívky a zvlášť chlapci. Každý samostatný závod je vždy hned vyhlášen a děti kromě diplomů a medailí take získávají body do celoročního hodnocení. V posledním kole se děti utkaly v lezení na rychlost a obtížnost a po skončení posledního kola byli vyhlášeni a odměněni ti nejlepší za celý rok. 

Různorodost lezeckých disciplín v celém poháru tak dává možnost každému závodníkovi dosáhnout medailových pozic a přináší příležitost získat bodový náskok právě v té své oblíbené disciplíně. Ve výhodě jsou samozřejmě děti, které jsou šikovné a dovedné ve všech disciplínách. Do hodnocení celkového poháru se sčítají nejlepší 4 výsledky z pěti kol. Tudíž si tak nemusely zoufat děti, kterým se jedno kolo nepovedlo či kvůli nemoci jedno kolo zameškaly.

Kdo se účastnil závodu?

Celkový počet závodníků ve školním roce 2016/2017 dosáhl přes 530, přičemž do každého kola se přihlásilo v průměru 106 dětí. Do závodu se zapojilo celkem 264 dětí ve věku od 5 do 15 let, které přijely nejen z Kladna, ale také ze Slaného, Prahy, Plzně, Kralup, Ústí nad Labem a dalších měst. Akce je určena pro děti všech výkonnostních úrovní, zapojilo se do ní i mnoho začátečníků.

Závodníky vždy doprovodila celá řada diváků a fanoušků z řad rodiny a kamarádů malých závodníků, kteří se postarali o výbornou atmosféru. Všem závodníkům poté patří velké blahopřání ke skvělým výkonům v každém z jednotlivých kol a vítězům jak každého závodů, tak celého poháru moc gratulujeme.

  

Kdo stanul na bedně?

Obzvláště dobře se vedlo dětem navštěvující dětské kroužky na lezecké stěně v Kladně, závodícím pod oddílem HO Sambarčata. Bojovaly se svými vrstevníky o cenné body a na medailových pozicích se s nimi v průběhu celého poháru několikrát vystřídaly. Moc gratulujeme všem dětem, kterým se podařilo vybojovat si stupně vítězů v letošním Sambar Kids Cupu.

Kat. 2011 - 2012

1. místo Elen Strculová  
2. místo Jolana Štěpánová Smíchoff
3. místo Nina Štěpánová Smíchoff
1. místo Jan Malina Lezení pro všechny Ruzyně
2. místo Pavel Harazín Boulder Banda
3. místo Jan Smílek  

Kat. 2009 - 2010

1. místo Emílie Janoušková Sambarčata Kladno
2. místo Alice Šindlarová Green Tree Monkeys
3. místo Sára Oličová Sambarčata Kladno
1. místo Michal Novotný Salamander Vertical Prague
2. místo Matyáš Wyderka Sambarčata Kladno
3. místo Jáchym Gilar SK BigWall, HC Gekon

Kat. 2006 - 2008 

1. místo Denisa Beníšková TR13
2. místo Tereza Veselá HO Komorní výtah Liberec
3. místo Petra Dostálová HO Komorní výtah Liberec
1. místo Jaromír Janovský HO Pohodička Slaný 
2. místo Šimon Janda Sambarčata Kladno
3. místo Matouš Poleno Sambarčata Kladno 

 Kat. 2003 - 2005

1. místo Diana Beníšková Sambarčata Kladno
2. místo Magdaléna Lotová HO SK Nový Bor
3. místo Michaela  Dubská CC Ruzyně
1. místo Jan Beneš Sambarčata Kladno 
2. místo Jan Šimůnek HO SK Nový Bor
3. místo Kryštof Breburda HORO GURU

Dokonce se našli dva závodníci, kteří dosáhli maximálního počtu bodů (400) - Elen Strculová a Michal Novotný.  Všichni závodníci podali opravdu skvělé výkony!  gratulujeme všem dětem ke každičkému bodu, který se jim podařilo získat, ke každému chytu, který udržely a vůbec ke každému závodu, do kterého se zapojily. 

V čem byly trofeje originální?

Vítězové všech kategorií si letos prvně vysoutěžili moc pěkné originální trofeje, které byly vyrobeny přímo pro tento účel. Jednalo se o lezecký chyt ve tvaru a barvách Sambaru. 

 

Poděkování partnerům

Celý závod by se nemohl konat bez podpory partnerů, zejména firem Sambar, Asolo, Boll, Bridgedale, Climbing Technology, Edelrid, Ekofrukt Slaný, Esbit, Chilaz, La Sportiva, Lowe Alpine, Makak, Mammut, Metolius, město Kladno, Montana, Nalgene, Ocun, Petzl, Sea To Summit, Singing Rock, Warmpeace.  Děkujeme!

Výsledky posledního kola.

Výsledky celoročního poháru.

Výběr fotografií z posledního kola.

Úplná fotogalerie.

Více o závodech najdete na našich webových stránkách a ve facebookové skupině věnované Kids Cupu. 

Malí závodníci se již nyní mohou těšit na další ročník, jehož první kolo proběhne opět v říjnu.


adresa

Klub START-UP, o.s.,
Dělnická 244
272 01 Kladno
IČ: 22722882

kontakty

info@stenakladno.cz
recepce: +420 730 827 898
kurzy: +420 730 827 904
facebook
youtube
zobrazit na mape


projekt outdoorcentrum kladno
created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.