recepce: +420 730 827 898 kurzy: +420 730 827 904

oddíl

HO Lezci a HO Lezci Sambarčata

Náš lezecký oddíl HO Lezci má na Kladně již dlouholetou tradici a na stěně jsme založili podsekci tohoto oddílu HO Lezci Sambarčata, pro ty menší z lezců, kteří se mají ještě hodně co učit a rádi by se přidali k oddílovým akcím, jen co povyrostou či se něco více naučí. Pro tyto děti pořádáme cca jednou měsíčně akce, kde se sejdou oddílové děti napříč všemi možnými kurzy a společně podnikají výlety, lezou na stěně či skalách, slaňují, učí se uzlíky, závodí a soutěží. Tyto děti poznáte na naší stěně podle triček s logem našeho oddílu a lezcem na zádech. Náš starý dobrý oddíl vychoval mnoho velmi dobrých lezců a instruktorů a my se těšíme na to, co se vyklube z našich oddílových ratolestí a malých nadějných talentů.

Historie oddílu

Horolezecký kroužek založil v Kladně majitel naší stěny, Pavel Doležal, při SVČVS Labyrint a turistickém oddílu TOM 2713 Roháči Kladno, tehdy instruktor horolezectví ČHS. Dalšími vedoucími byli Miloš Neškovski, Pavla Kozlová a od roku 1999 Martin Tučka. Během let se v něm vystřídalo několik stovek členů, podle počtu zájemců se lezecký trénink konal 1 týdně v 1 - 3 skupinách. Druhým vedoucím je Michal Vlček. Horolezecký oddíl Českého horolezeckého svazu č. 573 HO lezci Kladno byl založený v roce 2011, dříve působili jeho členové pod křídly spřízněného oddílu 480. HK Rakovník Jitřní hvězda (do rozdělení tamního oddílu jen 29. HK Rakovník). 
Členové se dle možností potkávají při tréninku na umělých stěnách i bouldrovkách na Kladně, v Praze a ve Slaném, ve skalách v ČR i zahraničí. Mezi tradiční akce patří některé závody na stěnách v okolí, Petrohradské Padání, Horolezecký tábor, zimní lezení v teplých krajích nebo poslední povánoční slanění ve Svatém Jánu. Od podzimu 2013 nás zastihnete převážně na nové Lezecká stěně Kladno v Huťské ulici.
Mimo výjezdů na skály, na závody a do zahraničí je pro nejzkušenější od roku 2008 pořádaný také letní horolezecký tábor v Tisé. Horolezci spolupracují několik let také s kladenskými jeskyňáři (ČSS ZO 1-05 Geospeleos) - exkurze a průzkum podzemí.

 

Přespání na stěně pro děti

Zveme vaše děti a i jejich kamarády na oddílovou akci -  čeká nás večerní lezení na stěně, soutěže, promítání lezeckých filmů a přespání na stěně. Přihlašovat se můžete na baru stěny a nebo na emailu anna@stenakladno.cz.   

...celý článek


Fotogalerie
adresa

Klub START-UP, o.s.,
Dělnická 244
272 01 Kladno
IČ: 22722882

kontakty

info@stenakladno.cz
recepce: +420 730 827 898
kurzy: +420 730 827 904
facebook
youtube
zobrazit na mape


projekt outdoorcentrum kladno
created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.